Vítání podzimu

přidáno: 23. 9. 2020 0:08, autor: Základní škola Zbytiny   [ aktualizováno 23. 9. 2020 0:10 ]
V úterý 22. 9. 2020 jsme společně přivítali přicházející podzim. Pod vedením paní učitelky Petry si děti prožily dramatizaci všech čtyřech ročních období, jejich posloupnosti a charakteristických znaků. Poté jsme si prohlíželi a pojmenovávali přírodniny, které měli žáci za úkol přinést do školy. Některým se podařilo najít opravdové skvosty! Vnímali jsme pestrost podzimu, tvary, barvy a vůně přírody. Povídali jsme si o tom, jak podzim proměňuje a probarvuje svět kolem nás. Potřebujeme i my ve svých vztazích ve škole něco probarvit a proměnit? Paní vychovatelka Jitka vedla děti k tomu, aby utvořily dvojici se spolužákem, se kterým si (zatím) moc nerozumí. Děti tento těžký úkol zvládly velmi dobře a dokonce si ve dvojicích daly malý podzimní slib. Někdo si společně zahraje hru, někdo bude vyrábět, jiný půjde spolu ven, dokonce v jedné dvojici padl i slib, že se děvčata přestanou hádat. Přejme si tedy, aby náš podzim ve škole byl klidný, prozářený barvami a aby naše sliby přinesly své ovoce...

Vítání podzimu (pedagogika F.Ketta)